REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Aktualności

Rosati w Wałczu Opublikowano: sobota, 24, czerwiec 2017 15:05

W Wałczu gościł poseł do Parlamentu Europejskiego Dariusz Rosati, który wraz z posłem na Sejm RP Pawłem Suskim uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego w ZS nr 4 RCKU. Parlamentarzyści spotkali się również z uczniami a później z dziennikarzami.

Gospodarzem spotkania z przedstawicielami prasy, które odbyło się w Starostwie był starosta wałecki Bogdan Wankiewicz.

- Przyjechałem do Wałcza w ramach wykonywania moich obowiązków poselskich - mówił europoseł. - Jestem posłem z zachodniopomorskiego i odwiedzam różne miejscowości w tym województwie. Miałem przyjemność brać udział w zakończeniu roku szkolnego w ZS nr 4. Była to sympatyczna uroczystość, a później mieliśmy okazję do spotkania z uczniami i nauczycielami. Rozmawialiśmy o pomocy UE w rozwiązywaniu problemów lokalnych społeczności, jak również ustaliliśmy, że w przyszłym roku zorganizujemy konkurs europejski dla uczniów a jego laureatów zabierzemy do Brukseli, aby mogli zapoznać się z instytucjami unijnymi od środka.

Dziennikarze pytali o poziom wiedzy młodzieży na temat działania euro parlamentu oraz jak UE pomaga w rozwoju naszego regionu.

- Młodzież była w trybie wakacyjnym i odnosiło się wrażenie, że młodzi ludzie myślą już o odpoczynku - relacjonował D. Rosati. - Jednak część dobrze orientuje się w tej tematyce. Pytano o stanowienie prawa w UE, a mało kto wie, że w Parlamencie Europejskim stanowi się ponad połowę prawa obowiązującego w Polsce. I to jest powód, aby interesować się tym, co się dzieje w Brukseli. Widziałem wiele tablic informujących, że ze środków unijnych dokonano remontów w tej szkole i zmodernizowano klasopracownie. Sztandarowym projektem wspomaganym ze środków europejskich jest budowa wałeckiej obwodnicy, a decyzję o jej budowie - co chcę wyraźnie podkreślić - podjął poprzedni rząd. Głównie z pieniędzy z Unii korzystają samorządy i tu starosta ma znacznie większą wiedzę na ten temat. Należy się spieszyć i wykorzystywać pieniądze dopóki one są, ponieważ w przyszłości będzie ich mniej.

Goście odnieśli się również do ostatnich słów prezydenta Francji na temat współpracy krajów Unii w temacie przyjmowania uchodźców a także do sprawy referendum o reformie oświaty.

- To co prezydent Francji powiedział na głos półgłosem mówi cały parlament - mówił gość. - Większość naszych partnerów mówi to samo. Niestety Polska jest traktowana jako kraj odwracający się plecami do Europy, który zatracił zdolność rozumienia na czym polega solidarność europejska.

- Nie ma żadnej szansy na referendum w sprawie oświaty - dodał poseł Paweł Suski. - Rząd jest w tej spawie mocno usztywniony, że nie akceptuje tego rodzaju inicjatyw w przeciwieństwie do obietnic wyborczych. Temat został zamknięty, przekazany do komisji, a de facto trafił do „zamrażarki” i po wakacjach zostanie odrzucony.

Na koniec starosta Bogdan Wankiewicz omówił inwestycje realizowane na terenie powiatu, które są w dużej części finansowane ze środków europejskich.

piotr

 

Komentarze  

+10 #13 zniesmaczony 2017-06-27 14:46
P ośle Suski .. co tak na siłę chcesz Pan promować PełO? Daj Pan spokój .. 8 lat dymania obywateli, ośmiorniczki, amber goldy, ludzie oszukani na franki, katastrofa smoleńska, dzika reprywatyzacja .. starczy już tego. Pan jeszcze zapraszasz tego Rosatti? Zapytaj się go Pan czy znalazło się te 100 mln USD z afery FOZZ, które wyparowały do rajów podatkowych? Wasz czas już minął minął łobuzy! Nawet Rychu nie chce z Wami rozmawiać. KODziarze ... tfu wróć .. koryciariarze gdzie jesteście? Kasa się skończyła, naczelny wódz wydał na iphony czy nowe oprawki raj bana? Nie jestem PiSiorem, daleko mi do nich, nie podoba mi się wiele ich pomysłów, ale jak trzeba to zagłosuję nawet na Diabła tylko po to, aby w Polska była Polską. Nigdy więcej na PO!
Cytować
+13 #12 bart 2017-06-27 08:42
gazeta Suski, tv Suski, WCK Suski, szkoła Suski, lodówka Suski... Dziwnie aktywny. Mam nadzieje, że nikt z peło nie będzie piastował wysokich funkcji w tym mieście i nie sprowadzi nam ubogacenia.
Cytować
+10 #11 hit 2017-06-27 08:36
mafia PO z Polic,członkowie zarzdu woj struktur zacodniopomorskiego okradła skarb państwa na 30mln, co na to Suski i Rosatii, niech POzdrowią towarzyszy,i o tym się mówią w Brukseli ,że Polską przez osiem lat rządzili gangsterzy....
Cytować
+15 #10 Mega news 2017-06-26 20:36
Ośmiorniczki,Państwo tylko teoretyczne, Amber Gold, Reprywatyzacja w Warszawie - Pamiętamy
Cytować
+8 #9 Polska-kolonia uni 2017-06-26 11:14
Jeżdżę francuskim autem, chodzę w niemieckich butach, czytam portale należące do w/w krajów,
kupuję w niemieckich supermarketach bo polskich już nie ma, przestrzegam narzuconego przez UE prawa. Dobrze, że jeszcze po polsku można swobodnie mówić. I jak tu dzieci "patriotyzmu" uczyć jak wszystko co polskie zostało albo sprzedane albo zniszczone?!.
Polską wchłonęli, teraz Ukrainę. Niemcy mają parcie na wschód, tylko skąd my to znamy?!
Cytować
+12 #8 Prozak 2017-06-25 23:35
Cytuję TomS:
Kiedy ta organizacja przestępcza pod nazwą PO zostanie zdelegalizowana?

Zdelegalizować to za mało , trzeba by raz dać przykład aby następni złodzieje mieli jakiś bat nad sobą ale to marzenia . Cwaniactwo w białych rękawiczkach tylko potem chodzi i się śmieje z motłochu który na nich robi . W normalnych czasach była kara śmierci za zdradę , ciężkie więzienie i przepadek majątku za kradzież zuchwałą , za wpędzanie całych pokoleń w bagno . Dziś jednak jesteśmy tacy już "cywilizowani" , że można nas taktować jak małpy w majestacie prawa , które jest dla nas , nie dla nich .
Cytować
+12 #7 TomS 2017-06-25 23:28
Kiedy ta organizacja przestępcza pod nazwą PO zostanie zdelegalizowana?
Cytować
+10 #6 mit 2017-06-25 21:40
agitacja w szkole to desperacja,p ośle suski a dlaczego pan europoseł Saryusz Wolski z PO nazwał cyt. tuska szmatą, czy dlatego że głosował z chołotą lewacko liberalną za nałożeniem sankcji na Polskę ?takich mentorów jak wy nasza młodzież nie potrzebuje...
Cytować
+10 #5 Prozak 2017-06-25 18:15
KOD-zdziarze , czemu nie protestujecie , kasa się skończyła ? Oficer prowadzący nie wydał rozkazu ? Przejmijcie inicjatywę pacany .
Cytować
+8 #4 Prozak 2017-06-25 18:11
I nie tylko Polska się plecami odwraca od szamba , które sobie Niemieckie cwaniaki zwaliły na łeb a teraz chcą tym "szczęściem" pbdarzać innych , w podobnnym tonie odnoszą się do tego problemu np. Czesi , Węgrzy .
Cało to narzucanie imigrantów na siłę jest wbrew konstytucji RP , więc debile z KOD , apeluję do was , wyjdzcie na ulice w obronie konstytucji , zróbcie raz coś jak należy .
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem